Vývoj aplikačního software

                


Společnost ZPA Industry, a.s. zajišťuje dodávky aplikačního software pro řídící systémy, SCADA systémy a měřící techniku.
U zakázek, u nichž ZPA Industry, a.s. zajišťuje zpracování kompletní projektové dokumentace, plně využívá výhod projekčních systémů (Eplan, Elcad, Autocad) k importu KKS, názvu, adresy proměnných do softwarových bloků. Vývoj zahrnuje jak software kontrolérů (PAC, PLC), tak i vizualizačního HMI software. Vývojové prostředí se volí podle typu použitého řídícího systému a požadovaného vizualizačního HMI software.
Pro tvorbu aplikačního vizualizačního HMI software preferujeme systém Cimplicity společnosti GE Intelligent Platforms. Naši inženýři mají s produkty tohoto systému značné zkušenosti a pracují s nimi více než dvacet let, od prvopočátků na platformě Unix až po nejnovější Proficy Cimplicity HMI a Proficy Machine Edition založených na Microsoft Windows.
Pravidelné semináře v sídle společnosti GE-IP pro střední Evropu v Praze - zaručují vysokou úroveň vědomostí o systému, což je při dnešní rychlosti vývoje softwarových systémů velmi důležité.
Dále provádíme vývoj aplikačního vizualizačního HMI software v systému InTouch firmy Schneider Electric (Wonderware), WinCC firmy Siemens, Promotic apod. ZPA Industry má k dispozici vývojová prostředí pro všechny řídící systémy, které integruje do automatizačních procesů.
Firma dále úspěšně integrovala řídící systémy s komponenty firem ABB, Rockwell Automation nebo Schneider Electric.
Při tvorbě aplikačních programů se používá řada knihovna typizovaných bloků, od ventilů a servomotorů, až po víceparametrové regulační smyčky. Za těmito standardizovanými bloky stojí značné know-how firmy, některé z řídících algoritmů jsou vyvíjeny a optimalizovány do dobu téměř dvaceti let. Kromě toho, že tyto bloky zaručují konzistentní kvalitu, umožňují při vývoji software nabídnout cenově efektivní zákaznické řešení, protože se standardními bloky se software vyvíjí rychleji a také se snadněji implementuje.

Reference